Masz pytania?

Poniżej znajdziesz na nie odpowiedź.

Pierwsza Wizyta

Zapisałeś/zapisałaś się do dietetyka i co dalej? Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka? Czy trzeba się specjalnie przygotować?

Przed pierwszą wizytą warto sporządzić dzienniczek żywieniowy. W dzienniczku żywieniowym należy zapisać jakie produkty spożywałeś/aś, w jakiej ilości oraz o której godzinie. Dobrze, aby zawierał spis produktów z trzech dni- 2 dni z tygodnia i 1 dzień weekendu. Szczególnie istotny jest zapis z dnia wolnego, ponieważ ten dzień może się istotnie różnić od dni, w których pracujesz.

Warto również przed pierwszą wizytą wykonać podstawowe badania biochemiczne takie jak:

  • Ogólne badanie krwi: morfologia lub morfologia z rozmazem

  • Ocena pracy układu krążenia: cholesterol całkowity, LDL, HDL, TG

  • Ocena pracy tarczycy: TSH, fT3, fT4

  • Ocena pracy wątroby: ALAT, AspAT Badanie ogólne moczu

Czas trwania -> 60 minut

Podczas pierwszej wizyty zostanie przeprowadzony wywiad żywieniowo- lekarski. Zostaniesz zapytany o aktywność fizyczną, przyjmowane leki, choroby oraz poprzednie próby odchudzania. Wywiad żywieniowy jest ważnym elementem spotkania. Dzięki niemu dowiem się o sposobie żywienia, popełnianych błędach. Informacje te pozwolą na skomponowanie indywidualnie dobranego jadłospisu.

Kolejnym etapem jest przeprowadzenie analizy składu ciała oraz zebranie pomiarów antropometrycznych.

Analiza składu ciała zostanie przeprowadzona urządzeniem InBody120. Jest to analizator składu ciała, który wykorzystuje bioimpedancje elektryczną. Jest to badanie bezbolesne. Oprócz masy ciała uzyskamy dodatkowe informacje, takie jak: zawartość tkanki tłuszczowej, zawartość mięśni, ilość wody, masę kostną oraz tłuszcz wisceralny w organizmie.

Jak należy przygotować się do analizy składu ciała?

Analizę najlepiej wykonać

  • dwie, trzy godziny po posiłku.

  • z pustym pęcherzem

  • przed wysiłkiem fizycznym

  • na gołych stopach (bez rajstop i skarpet)

Badanie metodą bioimpedancji elektrycznej nie wykonuje się u osób ze wszczepionym rozrusznikiem serca i u kobiet w ciąży.

Wizyta kontrolna

Czas trwania- 30 minut

Wizyta kontrolna odbywa się zazwyczaj po ok 3 tygodniach.

Na wizycie kontrolnej zostanie przeprowadzona analiza składu ciała oraz pomiary antropometryczne. Wyniki zostaną omówione oraz porównane ze wcześniejszymi. Dokonamy analizy czy wprowadzona dieta przynosi pozytywne skutki: redukcja przebiega prawidłowo oraz uciążliwe dolegliwości minęły.

Konsultacje online

W przypadku konsultacji online zostanie wysłany wywiad żywieniowo – lekarski, który trzeba szczegółowo uzupełnić, aby dobrać jak najlepiej plan żywieniowy. Następnie odesłać go wraz z potwierdzeniem przelewu. W przeciągu tygodnia indywidualnie dobrany plan żywieniowy zostanie przysłany.